Głosowanie  w Budżecie Obywatelskim

Już niedługo rozpocznie się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nasz projekt ma numer X/1 i znajduje się na liście projektów o charakterze ogólnomiejskim :)

Zebrania z Rodzicami

11 września w poniedziałek klasy:

I-III - godz. 16.30

IV-VII godz. 17.30

12 września w wtorek klasy VIII:

17.00 -  Spotkanie z Dyrekcją szkoły i omówienie organizacji oraz możliwych dostosowań
do egzaminu ósmoklasisty

17.30 -  Spotkanie klasowe z wychowawcą

Zebranie Rady Rodziców

12.09.2023r. godz 18.30

Klasy trzecie w Planetarium

18 września uczniowie klas trzecich wybrali się do Planetarium Śląskiego w Chorzowie, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych "W królestwie planet". Podczas tego wydarzenia trzecioklasiści poznali planety Układu Słonecznego, gwiazdozbiory, utrwalili kierunki świata i dowiedzieli się, w jaki sposób obserwując nocne niebo można odnaleźć drogę do domu. Po seansie mieli także okazję pospacerować po Parku Śląskim i odnaleźć pierwsze oznaki zbliżającej się jesieni. To była fascynująca i bardzo pouczająca wyprawa!

Dzień bez samochodu.

W miniony piątek, ekologia była dla nas priorytetem. Nasza szkoła, aktywnie uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Mobilności ,organizowanym przez Urząd Miasta Tychy. 22 września z okazji ,,Dnia bez samochodu" przy tyskim magistracie, przygotowaliśmy stoisko ekologiczne, na którym dzieci z tyskich szkół mogły oglądać rośliny pod mikroskopem i uprawiać Nordic walking. Mieliśmy również, wspaniałe stoisko plastyczne, gdzie układaliśmy kolorowe mandale z plastikowych korków oraz robiliśmy ekologiczne ramki do pamiątkowych zdjęć. Pogoda dopisała i atrakcje były wspaniałe.

Głosowanie  w Budżecie Obywatelskim

Jeszcze tylko dziś i jutro można oddawać głosy na nasz projekt

"Biegaj z nami"- budowa bieżni i skoczni w dal przy SP 36

o numerze X/1

Link do głosowania:

Prosimy o Państwa głosy :)

Bieg po zdrowie

Nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa w ogólnopolskim programie edukacji antytytoniowej "Bieg po zdrowie". Program został zrealizowany przez wychowawców i uczniów ubiegłorocznych klas czwartych.

Talenciaki

Szczegóły w zakładce Świetlica

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły na rozpoczęcie
roku szkolnego 4 września 2023
zgodnie z poniższym harmonogramem.

klasy V – VIII

s.14 - klasa 4b

s.8 – klasa 4c

klasy I

o godz. 10.30 (w sali gimnastycznej)

Krajowa Odznaka Etwinning Polska

Z radością informujemy, że Krajowe Biuro eTwinning w Polsce przyznało naszej szkole Krajową Odznakę Jakości za międzynarodowy projekt   pt.,,Green Kids In Green Schools’’. W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 5a pod opieką nauczyciela języka angielskiego p.Aleksandry Panczek oraz nauczyciela biologii p.Katarzyny Rams  zaangażowali się w działania proekologiczne wraz ze szkołami w Turcji, Chorwacji, Portugalii oraz Grecji.

Krajowa Odznaka Jakości jest przyznawana wybitnym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego standardu. Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły oraz potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz naszej otwartości na współpracę europejską.

Uroczyste rozpoczęcie
Roku Szkolnego 2023/2024

4 września odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Podczas uroczystości uczniowie klas trzecich powitali w szkolnych progach swoich młodszych kolegów.

Pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor - Danutę Wójcik, tym samym dołączając do szkolnej społeczności.

Wydarzenia szkolne 2023/2024