Szkoła Podstawowa nr 36 bierze udział w projekcie

„Gdy gaśnie pamięć ludzka,

dalej mówią kamienie

13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”.

Projekt „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!” skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Jego głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

W ramach projektu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36 będą uczestniczyć w pokazie filmowym, dwóch konkursach oraz spotkaniu międzypokoleniowym z udziałem świadków wydarzeń, osób represjonowanych i młodzieży.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie pamiec81.pl. Zachęcamy również do polubienia profilu Pamieć81 na FB i być na bieżąco.

W naszej szkole znajduje się kącik patriotyczno-historyczny. Uczniowie mogą zapoznać się z najważniejszymi informacjami, poczytać o ważnych wydarzeniach na Śląsku oraz dowiedzieć się jak wyglądało życie codzienne podczas stanu wojennego. Zachęcamy uczniów do pogłębiania swojej wiedzy oraz rozmowy z bliskimi, którzy mogli być świadkami wydarzeń historii.