Uczestniczymy :
Certyfikaty:
Współpracujemy :
Partnerzy, sponsorzy:
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego,
tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne. E-papierosy oraz tytoń podgrzewany pozwalają ukryć nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący młodzież przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.
28.04.2020r
Szanowni Państwo,
dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej istnieje możliwość udzielenia ze strony instytucji oświatowej doraźnej pomocy finansowej w formie zasiłku szkolnego. Zasiłek szkolny stanowi pomoc incydentalną.
Podstawową uzasadniającą ubieganie się o świadczenie w postaci zasiłku szkolnego jest wystąpienie zdarzenia losowego, które ma wpływ na pogorszenie sytuacji materialnej ucznia. Zdarzeniami losowymi dającymi podstawę do przyznania zasiłku są:
• śmierć rodzica lub opiekuna prawnego;
• ciężki wypadek ucznia, powodujący uszczerbek na zdrowiu;
• nagła lub nieuleczalna choroba ucznia lub rodzica;
• klęska żywiołowa;
• pożar, włamanie lub zalanie mieszkania;
• utrata pracy przez rodzica;
• inne okoliczności powodujące przejściowo trudną sytuacje ucznia i utrudniające naukę.
W przypadku utraty pracy przez rodzica, wymagany jest co najmniej 5 letni staż pracy. Do wniosku należy dołączyć świadectwo pracy oraz pismo wyjaśniające zaistniałą sytuację.
Wniosek, który jest dostępny na stronie www.oswiata.tychy.pl należy składać w Miejskim Centrum Oświaty w Tychach.
Więcej informacji na temat zasiłku szkolnego znajdziecie Państwo pod adresem:
www.oswiata.tychy.pl/stypendia-i-zasilki/zasilek-szkolny.html
Można również starać się o stypendium szkolne, składając wniosek w terminie
1-15 września jeżeli sytuacja materialna nie ulegnie zmianie i w rodzinie nie zostanie przekroczone kryterium dochodowe na osobę w wysokości 528 zł.
Istniej również możliwość uzyskania pomocy finansowej udzielanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Sytuacja finansowa rodziny jest indywidualnie rozpatrywana przez pracownika socjalnego. W celu rozeznania możliwości otrzymania pomocy finansowej należy w pierwszej kolejności wykonać telefon do punktu terenowego właściwego ze względu na Państwa miejsce zamieszkania. Tam pracownik socjalny udzieli więcej informacji. Wykaz punktów terenowych pod linkiem:
mops.tychy.pl/pomoc_spoleczna/wykaz_rejonow.html
W przypadku pojawiających się trudności formalnych, na etapie składania wniosków do MOPS lub MCO, pomocą służy pedagog szkolny.
07.11.2020r.
Od dnia 9 listopada 2020r. do odwołania
praca stacjonarna sekretariatu
w następujących godzinach:
od poniedziałku do piątku do godz.9.00 do godz. 13.00
Przyjmowanie petentów:
wtorek - 9.30 - 13.00
czwartek - 9.30 - 13.00