Dzień Bezpiecznego Internetu w SP36

 

Uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach, które propagowały właściwe zachowania w świecie cyfrowym, oraz zwracały uwagę czego unikać, co nie jest dozwolone.

Uczniowie klas młodszych rozmawiali o Netykiecie korzystając z materiałów zgromadzonych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej oraz na stronie necio.pl. Klasy starsze od IV do VIII przygotowali fiszki ze znaczeniami słów, których używają na co dzień, a My nauczyciele nie rozumiemy ich znaczenia, dlatego pomogą one naszej kadrze poczuć się bezpiecznie i zrozumieć język młodego człowieka. Praca nad tematem cyberbezpieczeństwa rozpoczęliśmy już wcześniej, wykorzystując popularną grę Minecraft w wersji edukacyjnej i świat Cybercraft przygotowany właśnie z myślą o poruszaniu się w świecie cyfrowym, to przygoda, która uczy ! 

W działaniach ujęto także przygotowanie plakatu przez każdą klasę pod hasłem

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”. 

Z okazji obchodzonego 11 lutego 2020 r. Dnia Bezpiecznego Internetu, w ponad 100 państwach na całym świecie, przez cały miesiąc luty podejmowane będą inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci, młodzież i dorosłych.

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu

2020 rok

W dniach od 10-14 lutego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zostało podjętych wiele działań w celu propagowania zachowań bezpiecznych przez dzieci i młodzież naszej szkoły. W trosce o dobro naszych wychowanków, zarówno na zajęciach informatyki jak również zajęciach z wychowawcą przeprowadzono szereg pogadanek, quizów. Uczniowie mieli okazje obejrzeć filmy na temat hejtu oraz dbałości swoją prywatność. Wykorzystano również do tego celu wiele stron edukacyjnych jak i gier o charakterze edukacyjny, które mają za zadanie promować i uczyć bezpiecznych zachowań

Szkoła Podstawowa nr 36

im. Narodów Zjednoczonej Europy

w Tychach

Partnerzy, sponsorzy:

Współpracujemy :

Certyfikaty:

Uczestniczymy :