dzieci

Mikołajki to dla naszych uczniów jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.

I tak było tym razem!

Od rana wszyscy czekali już na przyjście Mikołaja i jego świty. W końcu pojawił się! A wraz z nim jego pomocnicy - elfy, aniołki i diabełki. ten dzień spędził pracowicie, bo rozdawanie prezentów to nie lada wyczyn. Wizyta tego oczekiwanego gościa stała również się przyczynkiem do dyskusji o netykiecie - kulturze i bezpieczeństwie podczas zakupów dokonywanych w internecie. Wszystkie klasy mogły pochwalić się ciekawymi gazetkami na ten temat. Tu trzeba być ostrożnym - nie każdy w internecie jest świętym Mikołajem!

Ale to nie koniec atrakcji w tym dniu. W szkole odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie ochoczo wykonali kolorowe świece żelowe. Kto wie może niektóre z nich zobaczymy podczas kiermaszu Bożnarodzeniowego?

24 października z okazji Światowego Dnia Origami

w szkolnej bibliotece uczniowie udali się w podróż

do Japonii, na górę Fuji aby doskonalić

sztukę składania papieru.

20171024_100333

20171024_100352

20171024_100325

20171024_102453

20171024_102438

20171024_102325

20171024_102447

20171024_102207

20171024_102147 (1)

20171024_102154 (1)

" wir lesen auf Deutsch"

Dnia 07.12.2017 odbył sie konkurs czytania po niemiecku" wir lesen auf Deutsch"

zadaniem uczniów było pieknie i płunnie przeczytac tekst, z dobrym akcentem i intonacja, oraz wykazac sie zrozumieniem tekstu, czyli umiejętnościa przetłumaczenia poszczególnych wyrazów

Konkurs ma na celu oswajanie uczniów z nowym językiem w szkole, oraz pokazanie, że uczyć można się w różny sposób, nie tylko siedząc w szkolnej ławce

I miejsce.......Dawid Wójcik

I miejsce.....Katarzyna Bara

II miejsce......Blach Bartosz

III miejsce...Ratajczak Igor

BARBÓRKA

W poniedziałek, 4 grudnia, w sali gimnastycznej naszej szkoły obchodzony był Dzień Górnika. Uczniowie klas III wraz z wychowawcami przygotowali tematyczny program artystyczny.

Na uroczystość została zaproszona Dyrekcja Szkoły oraz uczniowie i nauczyciele klas I i II. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli przygotowany program artystyczny. Goście wysłuchali piosenek oraz wierszy, w których nie zabrakło śląskiej gwary. Dzieci popisywały się również swoimi talentami tanecznymi. Artyści zostali obdarowani gromkimi brawami.

Wyprawa do wnętrza ZIEMI

15 grudnia dla klas 2a,3a,3b i 3c był prawdziwą wyprawą do wnętrza Ziemi. Zwiedzaliśmy szyb Królowej Luizy - poznaliśmy historię kopalni, doświadczyliśmy ciężkiej pracy górników, zobaczyliśmy maszyny działające pod ziemią, jechaliśmy kolejką. Duże wrażenie zrobiło na nas spotkanie z górnikiem, który ciekawie opowiadał o tradycjach, gwarze i zwyczajach śląskich. Nikt natomiast nie spodziewał się, że podczas wędrówki podziemnymi korytarzami natkniemy się na Skarbnika. Myśleliśmy, że to tylko legendy...A  jednak, legenda okazała się prawdą!

Kiermasz Świąteczny

W grudniu w naszej szkole odbył się coroczny kiermasz świąteczny. Uczniowie z naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowali zachwycające ozdoby świąteczne oraz upiekli pyszne ciasta. Wszyscy mogli poczuć świąteczną atmosferę i wspólnie spędzić czas przechadzając się między stoiskami każdej z klas.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się i pomoc w przygotowaniu kiermaszu. Do zobaczenia za rok!

Jasełka 2017

W piątek 22 grudnia z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy 3a prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem (Pani Justynko dziękujemy!),  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.
Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy mogli wysłuchać kolęd w wersji instrumentalnej wykonanych przez naszych uczniów na trąbce, dzwonkach, keyboardzie, skrzypcach i akordeonie. Wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za tak piękne wprowadzenie nas w świąteczny nastrój.