dzieci

Wspólnie tworzymy Klub Młodych Wolontariuszy:  Natalia Sadowska, Patrycja Marska, Sonia Kryjomska, Marcin Cybulski, Oliwia Nędza.  Razem działamy dla innych. Dla tych, którzy są i blisko, i daleko. Dla tych, którzy potrzebują naszego wsparcia. Pomagamy, bo lubimy. Przyłącz się do nas!

-przybliżenie  uczniom idei wolontariatu oraz jej propagowanie;

• promocja przedsiębiorczości i wspieranie inicjatyw naszych uczniów;

• kształtowanie postaw współdziałania uczniów i wzajemnego wspierania się;

• kształtowanie postaw prospołecznych;

• uwrażliwienie na problemy i  potrzeby innych;

• inspirowanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na rzecz innych i dla innych;

• tworzenie atmosfery aktywności i  twórczej pracy w szkole, sprzyjającej rozwijaniu własnej osobowości i wspólnego działania na rzecz potrzebujących;

• organizowanie akcji, kampanii, imprez na rzecz innych;

• współpraca z organizacjami społecznymi;

Wspierają nas Pani Ola Jasek, Beata Kopko, Sylwia Milczarek, Zofia Lis, Ola Panczek.

Kartki pełne serca.

Uczniowie naszej szkoły (5b i 6a) przystąpili do akcji „Marzycielska poczta”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z profilami chorych dzieci, a następnie przygotowali piękne kartki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i empatią!

Wszystkim zaangażowanym bardzo DZIĘKUJEMY!!!

Pomagamy Przystani Ocalenie

Już po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy pomagać. Cały październik trwała zbiórka na rzecz zwierząt przebywających w Przystani Ocalenie. Przystań to miejsce magiczne, mieszkają tam zwierzęta, których nikt nie chce, które są chore i stare. Tam znaleźli się dobrzy ludzie, którzy stworzyli dom szczęśliwej starości dla zwierząt.

Cała społeczność naszej szkoły (pracownicy i uczniowie) włączyła się w zbiórkę. Zgromadziliśmy karmy dla kotów i psów, produkty spożywcze, warzywa i chemię gospodarczą.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom!!!

Pomoc dla Accumoli.

We wrześniu została zorganizowana zbiórka na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi we Włoszech. Accumoli to włoska miejscowość, która była jedną z trzech miejscowości, które 24 sierpnia 2016r. ucierpiały najbardziej.

Dzięki Waszej pomocy zebraliśmy zeszyty, długopisy, ołówki, kredki, bloki rysunkowe i inne artykuły papiernicze. Zebrane rzeczy zostały przekazane do parafii św. Krzysztofa w Tychach, a następnie spakowane i wysłane poszkodowanym.

Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc- DZIĘKUJEMY!!!

Pudełko pełne mocy.

Lubicie pomagać innym? Teraz możecie pomóc sobie nawzajem!

Zbieramy dla Was, nasi uczniowie:

W każdej sali znajdziecie pudełko pełne mocy, czyli pełne przyborów dające Twojej pracy MOC tworzenia.

Zrealizowane działania