Spotkanie autorskie

2 października 2017r. uczniowie naszej szkoły mieli ogromną przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim z Panią Roksaną Jędrzejewską – Wróbel, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tychach.

W czasie spotkania Pani Roksaną Jędrzejewską - Wróbel zaprezentowała fragmenty swoich książek, bliżej przedstawiła bohaterów i mówiła o okolicznościach powstania utworów. Dzieci zadawały wiele pytań, na które autorka chętnie odpowiadała. Spotkanie było dla uczniów niecodziennym przeżyciem i zachęciło do sięgnięcia po książki autorki.

Na koniec łowcy autografów ustawili się w długiej kolejce.

b 025

b 024

b 023

b 022

b 021

b 017

b 013

b 012

b 011

b 010

b 006

Pasowanie na czytelnika

31 października 2017 r. do biblioteki przyszli najmłodsi uczniowie naszej szkoły - pierwszoklasiści.. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy IVb, zapoznali się z biblioteką, dowiedzieli się jak korzystać ze zbiorów oraz poznali regulamin biblioteki i czytelni. Następnie uczniowie wzięli udział w kilku wesołych konkursach sprawdzających znajomość książek dla dzieci. Po uroczystej obietnicy dotyczącej czytania i szanowania książek, nowi czytelnicy samodzielny wybrali i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

Na pamiątkę uroczystości, pierwszoklasiści otrzymali informatory, w których znalazły się materiały o godzinach pracy biblioteki, wykaz książek zalecanych do przeczytania w klasie pierwszej.

b 029

b 028

b 026

b 025

b 023

b 019

b 014

b 013

b 011

b 010

b 008

b 007

b 005

b 003

b 001

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

Spotkanie z Barbarą Gawryluk, które odbyło się 28 listopada 2017r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach, na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy 2a. Autorka, takich książek jak „Dżok: Legenda o psiej wierności”, „Gwizdek, przygody tatrzańskiego świstaka”, „Owocowe bajki” barwnie przedstawiła koleje powstawania swoich książek.

Występowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, przygotowana przez Panią Barbarę sprawiło, że to spotkanie było po prostu wyjątkowe.

Dzieci, które przyszły na spotkanie miały możliwość zakupu książek, a każde z nich dostało pamiątkowy autograf.

Niezwykle miło było nam spotkać się z taką lubianą przez czytelników pisarką.